10 טיפים להורים- מעבדות לחירות- תקציר ההרצאה האחרונה שלי

שלום לכולם- רוצים טיפים מעולים לארגון המרחב והזמן עם הילדים? אז בבקשה:

  1. ניחושים לנחשים : אל תצפו שמישהו ינחש אותכם.  ,תסבירו מה אתם רוצים, מילים ברורות, מדויקות ובמפורט.Crosseyed_Snake[1]
  2. צפיות ריאליות- הגדירו מה אתם רוצים ותצמצמו. לגיטימי לרצות המון אבל זה מתכון בדוק לאכזבה. רוצים בלי ריבים אף פעם? כנראה לא יקרה. אז תכינו את הילדים לקראת נסיעה ברכב ותסבירו מה מותר ומה אסור שיקרה במהלך הנסיעה. אולי אתם מצפים יותר מידי מהילדים/ מעצמכם? תנוחו קצת.paraglider-310288_1280
  3. סוף מעשה במחשבה תחילה- תוכניות- לקראת חופשה חשוב להכין תוכניות. זה עוזר בארגון, מפחית חששות של ילדים, מאפשר להם להבין מה קורה, מוריד תוקפנות ומווסת התרגשות. חישבו מה מתאים לכם, לאופי, לגיל הילדים ולאפשרויות שאתם מסוגלים לבצע.
  4. תמונה אחת שווה יותר מאלף מילים- תוכניות במילים טובות – למי שקורא!!!! אז לכל מי שעדיין לא קורא ובכלל לכולנו – כדאי להציג סדר יום עם תמונות.לגו-1נוטלה
  5. בחירות – תנו לילדים לבחור פעילות. בתחילה בוחרים מתוך שתי אפשרויות. כדי לא להתבלבל. חשוב ללמד את הילדים לשאת באחריות לבחירה, להתמודד עם התסכול ואולי האכזבה שבאה עם בחירה לא מוצלחת- התאמנות במרחב מוגן (יש הורים שינחמו). בהמשך תקשיבו להם ותציעו אפשרויות בחירה יותר רחבות. עם זאת, זכרו להציע אפשרויות שתוכלו לעמוד בהן.
  6. תנועה -ילדים אוהבים להיות בתנועה. זה בריא להם וזה לא עומד להשתנות. אז קחו זאת בחשבון ותכינו תוכניות המכילות תנועה.קלאס-2
  7. האם היה נכון לגור רחוק מאמא? -משאבים- תנסו לזהות מי יכול לעזור לכם? ביביסיטר, סבא, קרובי משפחה, שכנים. שווה לשלם ולקחת שעה של עזרה כדי שיהיה כוח לשאר החופשה.
  8. לה פמיליה- קחו לכם זמן לחשוב אילו ערכים חשובים לכם שיהיו במשפחה. החופשה הקרבה היא הזדמנות נהדרת להתחיל לבסס זאת. טיולים, עבודה בגינה, אירוח משפחתי. ועוד. ותצלמו!
  9. משחק- תוסיפו פלפל לשגרה ותשחקו עם הילדים. גם במשחקים רגילים גם בדרך במכונית. גם כשמסדרים את הבית. "מצא את המטמון בדרך לאמבטיה"- מחביאים את הצעצועים האהובים של המקלחת, הילד מחפש וכשהוא מוצא, הופ' להתקלח.
  10. זה חופש- קחו זמן לנוח. אפשר להגמיש הרגלים ולוותר קצת בפינות.פסח

חופשה מהנה.

פורסם ב חופשות, טיפים, מכתבים להורים ע"י iritbenhaim במרץ 25th, 2015.

השאר תגובה