חופשה מהסרטים או מהגיהנום

תיכף חופש, ואני מאחלת לכולם גם חופשה משפחתית משותפת. happy-family-506005_1280
אבל…..חשוב להתכונן לא רק ברמת הטיסה/בתי מלון/פעילויות. אלא גם לחשוב על הילדים שלכם ואיפיונם. חשוב להראות לילדים את המקומות שתהיו בהם, לראות סרטים במחשב.להתיעץ.  להראות מאכלים מקומיים , ללמוד כמה מילים בשפה הזרה.
פגשתי משפחה שהטיול המשפחתי שהם תכננו, שילמו, יצאו בשמחה- הפך לסיוט מתמשך…
1. מה קורה עם נסיעות ארוכות- האם הילד שלכם רגיש (בחילות) , האם יש קושי בישיבה ברכב? מה יהיה בנסיעה הארוכה לאילת/בעליות ובכבישים הצרים באירופה? חשוב לתכנן עצירות, פעילויות לרכב. החלפת מקומות ישיבה. ובעיקר להתכונן נפשית לקושי….
2. קושי עם מקומות סגורים- יש ילדים שחשים לחץ במקום סגור….מעליות/רכבלים/ועוד. לתכנן , לשוחח ואולי לוותר על חלק מהפעילויות.
3. התארגנות- יש ילדים שיש להם קושי בהתארגנות (גם מבוגרים) מעברים רבים ממקום למקום קשים להם. חישבו אולי על טיול כוכב. תנו יותר זמן בבוקר להתארגן. לפעמים שפע פעילויות מקשות על הילדים . אולי כדאי לצמצם ולתת זמן להיות במרחב מוכר כמו הצימר או בית המלון.
4. לוחות זמנים- החופשה בבית ומחוץ לה מקשים על הילדים להבין את המרחב והזמן. כדאי להשתמש באמצעים חזותיים לסייע. להכין טבלה עם תמונות של האטרקציות, של זמן מכונית. יכול לעזור רבות.
5. ריבים בין אחים-  לפעמים כל החופשה והפנטזיה יורדת לטמיון כי הילדים במושב האחורי פשוט לא מפסיקים לריב. אז…קודם כול זה נורמאלי. ולנו מפריע הרעש. שנית שווה שיחה. ותכנון: פחות זמן במכונית. החלפת מקומות יזומה מצד ההורים, משימות שצריך לבצע בנסיעה. וכן גם גבולות ברורים של אסור ומותר בריב- קללות/מכות/השפלה…. קחו בחשבון שאם תהיו מאוד ברורים ביום הראשון ואפילו תמנעו מכייף אחד. זה עשוי להשפיע לטובה לשאר הימים.
6. משהו מוכר- תנו לכל ילד לקחת איתו משהו מוכר מהבית: שמיכה, צעצוע, תכשיטים לילדה המתגנדרת .
7. מתבגרים- ילדים בגיל ההתבגרות צריכים עוד יותר מהכול: יותר זמן התארגנות, מזוודה אישית, ציוד אישי, שישמעו את דעתם הפרטים. שימו לב ותראו במה אתם יכולים להתגמש.

מאחלת חופשה נעימה.

פורסם ב הנחיה למשפחה, חופשות ע"י iritbenhaim ביוני 21st, 2015.

השאר תגובה