לומדים ספרות- טיפ משחק

הורים שונים פונים אלי ומספרים לי על התלבטות: מצד אחד הם מרגישים מחויבות ללמד את ילדיהם מושגים למשל את הספרות ומצד שני הורים אלו ממש , ממש לא אוהבים משחקי קופסא. ואני אומרת שאין שום בעיה. מי אמר שצריך משחק שנקנה בחנות? מספרים אפשר להכיר באמצעות מספרי הזיהוי של כלי רכב ברחוב, למידת מספר הטלפון (לא המקוצר) של הסבים , חברים ובני משפחה. וההצעה שלי : בואו נשחק קלאס. משחק של כייף, תנועה והנאה. בואו תשמעו עד כמה:הילדים מציירים קלאס בגירי מדרכה פרימו ולאחר מכן משחקים קלאס.
ילדים צעירים הינם יצורים קסומים ונוטים לתנועה. המציאות הביתית צריכה לאפשר להם את התנועה, באופן שישאיר אותנו בקו השפיות ונשיג עוד כמה יעדים בדרך. 
אז חפשו את סרט המסקנטייפ או שתאלתרו עם גירים במרפסת וקדימה לקפוץ. 
למה קלאס?
  1.  ספרות/אותיות – ניתן להוסיף ספרות וללמוד אותן, להכיר את רצף המספרים. ניתן להחליף ספרות באותיות וללמוד להכיר אותיות. כן, גם אותיות באנגלית.זזים. זה בריא ומאפשר פורקן מוטורי.
  2. משחק זה כייף בהגדרה. חשוב לעשות כייף!!!!
  3. לומדים לקפוץ. הקפיצה חשובה להתפתחות. התנתקות מהקרקע וחזרה. אפשר ברגל אחת ואפשר להתחיל בשתיים. ילדים צעירים צריכים עדין ללמוד את המיומנות של קפיצה בשתי רגליים צמודות. רק אחר כך קפיצה על רגל אחת.
  4. רצף- לומדים את רצף ההתקדמות במסלול. רצפים חשובים לחיים: רצף של סדר יום, רצף של תורות במשחק, רצף של מילה, משפט, סיפור. רצף של תרגיל חשבוני. כן הכול קשור. כל אחד לומד רצף באופן אחר.
  5. ויסות עוצמה – כאשר משליכים אבן/שקית עדשים אל המטרה בקלאס יש צורך להפעיל מספר מיומנויות. יש אומדן מרחק ובהתאמה ויסות של עוצמת הזריקה. כמה כוח עלי להפעיל על היד כדי לזרוק אל המשבצת הנכונה. 
  6. שיתוף של המשפחה. זהו משחק שבו ילדים בגילאים שונים יכולים להשתתף ביחד. 
  7. יצירתיות – ניתן לצייר קלאס בהמון דרכים. אפשר להכין דגם אחד . להסיר אותו ולתת לילדה הגדולה להמציא משהו חדש ואז לאחיה הצעיר. כך נוצרת מעורבות והשתתפות. תחושה של עשיה ויצירה. 
  8. ניצחון והפסד- זו ההזדמנות ללמוד להתמודד עם הפסד או חוסר הצלחה.
  כל כך הרבה אפשרויות והזדמנויות במשחק אחד. מדהים.
לשאלות, התיעצויות ורעיונות
עירית בן חיים 0543551995 www.hiz-horut.com
פורסם ב הנחיה למשפחה, טיפים, ימי גשם, מעבר לכתה א, משחקים ע"י iritbenhaim בפברואר 11th, 2016.

השאר תגובה