משפחה מחפשת תחפושת

הילדים שלנו מתנסים בתחפושות שונות. אנחנו כבר קצת מקובעים.aqaaeeaeeed-55-575

בתשוקה לתחפושת מתגלם רצון לקבל משהו מהתכונות שאנחנו מייחסים לדמות שאליה נתחפש: תעלולים ואומץ של פירט, יכולת להציל את המצב- סמי הכבאי, כוחות על-סופרמן, צב נינג'ה, ליצן-דמות צוחקת, פיה-יכולת לעשות קסמים ולשנות מציאות.
מה יקרה אם אנחנו ננסה ל"התחפש" ננסה להשתנות, וללבוש דמות קצת אחרת.
  1. המסודרים- מי שיודע ומכיר עצמו כמסודר ואיש/ה של הרגלים. אולי יאפשר לעצמו לא לסדר את הבית במהלך הערב אלא רק בסיומו.
  2. האוטומט- תמיד כשאני נכנסת הבייתה אני ישר מעירה על הילקוטים בכניסה והנעלים בכניסה- אולי אני אתחפש לאמא רגועה ורעננה ולא אתעצבן. ולו ליום אחד.
  3. הבלגניסטים- אולי תתחפשו למסודרים?- ותבדקו איך זה מרגיש לבלות ערב במרחב מסודר? יש ילדים שזה עשוי להשפיע עליהם לטובה.
  4. מי שאינו אומר לא! אולי ננסה להתמודד ולו פעם אחת עם אמירת לא, החלטי. ננסה. אולי זה עובד יותר טוב! אני לא מרשה להמשיך לראות טלויזיה. אמרתי רק ממתק אחד והתכוונתי…..
  5. מי שכל העת אוסר- אולי אפשר לאפשר יותר? להתחפש להיפי טוב לב שאנטי שאנטי שמאפשר לעצמו יותר אורך נשימה ומאפשר חבל ארוך יותר לילדים?
  6. נתחפש לליצנים וננסה להיות פחות רציניים ונצחק עם הילדים ונשתטה. נשאיר את הסלולרי בצד ונתמסר לכאן ועכשיו- זהירות זה ממכר.
  7. מי שתמיד בתפקיד השופט- אולי נהיה קצת אזרחים אדישים. כן הילדים רבים, כן, הוא תפס לילדה את המקום הקבוע והיא דחפה את האח הצעיר…לא על הכול אנחנו צריכים לשלוט ולשפוט. תנו אוטונומיה לאזרחים הנמוכים ליום אחד. אולי הם יצמיחו אחריות אישית. מי יודע?
  8. פיות- לפיה יש מין קלילות שכזו שמאפשרת לה לעבור ערב שלם בלי מועקות ולחצים. בואו ננסה לשחרר את המקום של הפועלת השחורה והעמלנית וננסה לחוש מעט מקלילותה של הפיה.
שיהיה לנו חג שמח. ונבדוק, כל אחד לעצמו למה היינו חולמים להתחפש ולא ליום אחד.
עירית בן חיים
פורסם ב מכתבים להורים, פורים ע"י iritbenhaim במרץ 17th, 2016.

השאר תגובה