עיניים שלי

העניים שלנו , המבט שלנו – עושים את כל ההבדל. 

והchildren-1139277_1920נה הוא שוב נכשל במבחן. דווקא התכונן הפעם, אבל כרגיל שכח את החישובית בבית ולא הצליח להתארגן על אחרת. וכמה קשה זה היה לשלוח אליו מבט אוהב שאומר, לא נורא, אולי בפעם הבאה….הייתי צריכה לעשות עבודה אדירה כדי לחייך, לחבק ולהתגבר על האכזבה שלי, על התסכול שלי. ולתת לבן שלי את המבט שמכיל את התקווה ואמונה ביכולת שלו. וכן, לפעמים לא הצלחתי.
הילדים שלנו זקוקים למבט אוהב ואוהד כדי להמשיך ללבלב בעולם, כדי להיות בטוחים ביכולת "לחצות " את היום. המבט שלנו מכיל את האמונה ביכולת, את ההכרה שלמרות שקרה משהו אנחנו יודעים שהילד שלנו הוא ממש נפלא. גם אם הוא טועה, גם בעת כישלון ואכזבה, המבט שלנו עושה את ההבדל בין חוויה של הילד שהוא- כישלון, חסר יכולת "ילד רע","לא יצא ממנו כלום". לבין החוויה שהוא פשוט טעה, התבלבל, לא הצליח. ואנחנו יודעים (בתור ההורים) שיש אפשרות אחרת.
לנו ההורים יש המון כוח במבט. בואו נשתמש בו בתבונה ונעבוד על זה. גם אם קראו לנו לברור בבית ספר, אם הילד שלנו מפרק את הבית, גיל ההתבגרות משגע את הילד/ה שלנו. אחרי שהערנו, כעסנו, עשינו שיחה וברור. תחזירו את האמונה אל הלב שלכם ולמבט.
למבט שלנו המכיל אמונה, אהבה וקבלה יש כוח. בואו נעביר את מתנת הכוח הזו לילדים שלנו.
פורסם ב הנחיה למשפחה, טיפים ע"י iritbenhaim בנובמבר 17th, 2016.

השאר תגובה