שיחה עם הגננת

שיחות הורים וגננות/מורים הם הזדמנות נהדרת ללמוד עוד על הילד שלכם.

 

 

heart-1450302_1280

 

 

 

 

 

 

זה יכול להתרחש בתחילת השנה, כתוצאה מיוזמה הורית או של הגננת. בכל מקרה אני מזמינה אותכם להתייחס לכך כאל הזדמנות לדיאלוג. לתהליך הדדי

אז איך עושים זאת?

  1. שיחה על הילד שלכם תתרחש באופן שקול המאפשר חשיבה, מבט עיניים. הרהור משותף- כלומר לא על הדרך, בשעת הבוקר כשכולם באים לגן או בצהריים/אחרי הצהריים כשהולכים.
  2. זוהי שיחה מתוכננת- תכננו מה אתם רוצים לדעת? לשאול, לברר(יכולת חברתית, מוטורית, איך הוא משתתף במפגש, מאזין לסיפור, כיצד הוא אוכל). ספרו לגננת מה ילדכם אוהב בגן.
  3. דיאלוג- לגננת ולכם יש שאלות. אתם שואלים והיא מקשיבה ועונה וכנ"ל ההיפך. הגננת מתעניינת במתרחש בבית. נסו לענות בישירות וכנות. באופן זה אנחנו יוצרים חיבור בין בית לגן.
  4. שיחה כנה מכילה מרכיבים פחות נוחים. ייתכן והגננת חושבת שיש תחומים לחיזוק בהם יש לפנות לאנשי מקצוע. (התפתחות הילד, ריפוי בעיסוק – לתחומי המטוריקה גסה והעדינה, התארגנות, הבנה. קלינאית תקשורת- ביטוי מילולי, הגייה, הבנת הוראות. טיפול רגשי- פסיכולוגית, ריפוי באומנות…) זה לא פשוט לשמוע אבל ככל שנקדים לטפל ולהענות לצרכים של הילד שלנו כך נוכל להיטיב איתו.
  5. בקשות שלכם ההורים- חישבו היטב מה אתם מבקשים, בחרו דברים שהם מאוד חשובים ובמהלך השיחה תבדקו עם הגננת מה אפשרי יותר ומה פחות. 
  6. תהליך-זמן. היעדים שתבקשו להשיג דורשים זמן ועבודה. היו סבלניים. למשל אם חשוב לכם המימד החברתי- יקח זמן לעודד את ילדכם בכיוון זה ולבסס יכולות חדשות ולחזק אותו.
  7. שינוי ושימור. חשוב שתשמעו מהגננת במה ילדכם חזק. תהנו ותספרו לו על כך. חשוב שתשאלו במה כדאי לחזק אותו (עצמאות, גמילה, חיזוק מוטורי) ותשקיעו שם עבודה. לאורך זמן.
  8. אתם צוות שפועל למען התפתחות הילד. תקשורת טובה עושה הבדל גדול.  

בהצלחה עירית

פורסם ב הנחיה למשפחה ע"י iritbenhaim בדצמבר 23rd, 2017.
תגיות:

השאר תגובה