שעון קיץ

איזה כייף שיש הרבה שעות אור. זמן לחברים, זמן לגן שעשועים.

יש לכך הרבה יתרונות ברורים. אבל גם קצת סכנות של בלבול.

אז נתחיל בטוב:

  1. זמן ניכר לבילוי עם חברים- הזדמנות נהדרת לגוון, לשנות. לפגוש יותר חברים. ללמוד מיומנויות חברתיות של הכרות, משא ומתן, למידת דרכי פתרון של בעיות בדרך של שיחה. התמודדות עם שהות בבית של אחרים. 
  2. גמישות- פעם הולכים לבקר את יונתן ופעם מזמינים את גיא. פעם נמצאים בבית שלנו ופעם בבית של אחרים. הגמישות היא חשובה מאוד לכל תחומי החיים. במיוחד היום שיש כל כך הרבה שינויים. 
  3. תנועה- ככל שיש יותר אור כך קל לנו יותר להיות בחוץ . לכו לטייל, תתאמנו בכל המתקנים של גן השעשועים. תנועה היא אמצעי נהדר לקידום בטחון גופני ובטחון עצמי. 
  4. גמילה- זה הזמן לגמילה מחיתולים, מבקבוקים, מוצצים ושאר הרגלים שאינם תואמי גיל. גמילה מתלות בהורה שילביש, ינעל. למי שמתאים- למידת אמצעי נקיון : שטיפת ידיים, נקיון בשרותים. 

אז מה פחות:

  • זמנים- אנחנו עדיין בשנת לימודים. חשוב לזכור שלמרות האור חשוב לשוב הבייתה כדי לאפשר לילדים זמן בית. הם תמיד רוצים גם להשאר הרבה בחוץ וגם לשחק בכל הצעצועים- האחריות בידכם. 
  • סיום- אנחנו לקראת שינוי וסיום והמצב הזה מעורר התרגשות שלנו ושל הילדים. תהיו ערניים. תתיעצו מה כדאי לעשות. חישבו מה אפשר לעשות לקראת השינוי…

להתראות עירית

 

 

פורסם ב הנחיה למשפחה, מעברים ע"י iritbenhaim במאי 6th, 2018.

השאר תגובה