10 הדיברות ליל סדר בימי קורונה

https://www.facebook.com/irit.benhaim.1

סרטון שלי בפייסבוק המתאר את הכתוב כאן. קצת מצחיק…

עשרת הדיברות לימי קורונה:

  1. שינוי זוהי תקופה של שינוי שלא ביקשנו ולא בחרנו אך היא עובדה מוגמרת ועלינו לקבל אותה.

  2. ציפיות בואו נתאים את הצפיות לאנרגיה שלנו, לגיל הילדים ולאופי שלהם. כשנהיה צנועים ונייצר צפיות ראליות- יש סיכוי שנהיה מרוצים

  3. כאב– בחג הזה אנחנו חשים היטב ובעצמה רגשות של כאב, געגוע, חרדה ותסכול. אנחנו רחוקים מהמשפחה המורחבת , מהסבים. ויש בנו דאגה ומלנכוליה כללית. התחושות הללו אמיתיות וחשוב שנכיר בהן, נרגיש אותן ונדבר אותן. אחרי כל זה, נמשיך קדימה עם אופטימיות ואמונה בדרך. כי אנחנו המנהיגים והמנהיגות של המשפחה שלנו (קצת כמו משה).

  4. זהו חג החירות ויש לנו את האפשרות לבחור מה יהיה בחג שלנו. מה יהיה בערב, אילו תכנים, מה נאכל, מתי, יותר מסורת או פחות מסורת כל משפחה לפי העדפה שלה. אין דודים וגיסות וסבים מכל הצדדים. זה רק אנחנו.

  5. והגדת לבנך- ואני אומרת בואו נארגן את בני המשפחה להכין ביחד משהו שהוא שלנו. כל אחד לפי רצונו ויכולתו.

  6. אז מה מעניין אותכם לעשות? אולי צילום– הפקת סרטון מענין לחג, או צילום הערב? ציור– הכנת ציורים שיקשטו את הסביבה שלנו, ציור על מפת אלבד לבנה. קישוט– כיצד נסדר את השולחן. ניתן ללמוד מפינטרס ויוטיוב ופייסבוק המון רעיונות. מוסיקה– הכנת קטע מוסיקאלי אולי שירה, נגינה. לא חשוב על מה העיקר שזה בא ממקום של רצון לתרום. שירי חג ושירים שאוהבים-זה שלנו. ריקוד– הכנת ריקוד. תוכן- חידות לחג ומשחקים. בישול– תכנון תפריט והכנה. ועוד. 

  7. טבלת מעקב עם סמלים ותמונות- מסייעת לעקוב ולתמוך. ולאפשר לנו ליווי בכל יום של ילד אחר.מצורפת טבלה טבלת פעילות לקראת הסדר-הזדמנות בהורות

  8. יעוץ ויסות ויישום.- אחרי שהילדים בחרו, אנחנו אחראיים לעזור להם להביא את הרעיונות לידי ביצוע וסיום. לבחור מבין שלל רעיונות, להבין יחד סרטונים שעלולים לבלבל ואף לתסכל.  וביחד עם הרבה חיוך להגיע לערב עם תוצר שנשמח בו.

  9. מוטיבציה ומתבגרים – יש מי שקל לו יותר ויש מתבגרים שיותר קשה, לפעמים, לגייס אותם. שחררו. תנו להם להצטרף בקצב שלהם. גם אם זה ממש דקות לפני הארוחה שלנו. הם חלק מהמשפחה. 

  10.  ליל הסדר שלנו– זה שלנו מיוחד. זה יכול להיות קצר או ארוך, אפשר לשחק קלפים באמצע. הכול בסדר. כי כולנו נהיה בסדר.

 

חג שמח

פורסם ב ימי קורונה, מכתבים להורים, פסח ע"י iritbenhaim באפריל 1st, 2020.

השאר תגובה