לישון כמו תינוק?!

נושא השינה תמיד מעלה המון רגשות. במיוחד כשזה נוגע לשינת תינוקות.

כולכם יודעים שישנן דרכים רבות לטפל בנושא ולהתמודד עימו. עם כל שפע הדרכים אנחנו לרוב אובדי דרך ואובדי עצות.

לכן חשוב לי לציין מספר נקודות שיאפשרו התמודדות:

  1. כל אחד יחיד ומיוחד – כל תינוק הוא שונה ויש לו מקצב אחר, אופי אישי . מה שהתאים לאח הבכור לא תמיד מתאים לתינוקת החדשה.  בין כל הדרכים בידקו מה נכון לפעוט/תינוק שלכם.
  2. התינוק של השכן ירוק יותר – לצערנו רק אצל השכנים/האחות של הבת דודה/ התינוק של …..התינוק הולך לישון לבד וישן כל הלילה. כשכל הלילה הכוונה עד 7:00 בבוקר.
  3. כל הורה הוא שונה- תגדירו שיש בעיה (אולי אין), תבררו מה מתאים לכם (בשונה מהאחות של הבת דודה והשכנים) . אין מתכון מנצח שעובד אצל כולם. לחלק מההורים לא אכפת לפגוש את הילד ב-2:00 בלילה. חלק מהאמהות נהנות מהתמשכות ההנקה. הכול לגיטמי. הבחירה היא שלכם כהורים.
  4. עקביות – למרות העיפות/עצבים/קשיי התקשורת. פינתם זמן לשיחה ( 5-7 דקות). קיבלתם החלטה , יופי! עכשיו צריך לעבור לפסים ביצועיים. התמדה ותמיכה הדדית חשובים כדי שתגיעו למצב של שינה. (כי בתכלס גם אתם מתים מעייפות).
  5. שגרה – השגרה היא התומכת בהצלחת התהליך. חיזרו אליה ככל הניתן. כלומר, ברור שבשישי כשאתם חוזרים בלילה מההורים ההשכבה שונה, ברור שכשיש מחלה אז השגרה משתנה. רק נסו להיזכר מהי השגרה ולחזור לנתיב.
  6. חכם בלילה – רצוי שהתינוק שלכם ילמד להרדם לבד. באופן זה כשהוא יתעורר (כתוצאה משלבי שינה וערות טבעיים) הוא יוכל להרדם בעצמו. צמצמו דיבורים למינימום גם באמצע הלילה.
  7. אולי הוא רעב – הוא לא! רוב התינוקות לקראת גיל שנה (ועוד קודם) אינם זקוקים להאכלה בלילה. אז או שהם אוכלים/יונקים או שהם ישנים ברצף. הבחירה שלכם.
  8. לכל דבר טוב יש סוףלא תאמינו אבל הם גדלים והמחסור בשעות שינה הופך לזכרון רחוק. פורפורציות. בתמונה הרחבה השנתיים הראשונות הן זמן קצר בתהליך הענק שנקרא "לגדל ילד".

 

 

 

 

פורסם ב שינה ע"י iritbenhaim במאי 22nd, 2012.

השאר תגובה