גלי חום

אומרים ש…"סוף זה תמיד התחלה של משהו אחר…."  ההבנה הזאת מניחה את דעתנו מבחינה שכלית אבל מצד הרגש…לא פשוט.

כולנו חווים תקופה של מעברים עכשיו: משגרת בית ספר לתקופת חופשה, מלימודים לקיטנה, ממשפחתון מוכר ומגונן מתקרבים לכניסה לגן מ.החינוך. אולי גיוס,  אולי גמילה של קיץ מטיטולים….המעברים אינם נגמרים, זהו מעגל וזרם אינסופי של שינוי.

דווקא בקיץ שמתקשר עם חופשה ורגיעה יש בנו סערות של רגש ואולי חרדה.

  1. כולנו שם – רובנו נמצאים כרגע במעבר הזה. בתחושות של שמחה על מה שהיה ונגמר  (אין שעורי בית/מבחנים) וצפיה דרוכה ואולי אפילו עצבנית לקראת העתיד.
  2. לדבר על…- יש מי שמתמודד עם החרדה על ידי דיבור עם כל החברים והמכרים. זה בסדר. מאורר רגשות ונותן הזדמנות לקבל עצות ורעיונות.
  3. מידע, מידע, מידע – יש מי שאוהב לאסוף כמה שיותר פרטי מידע על היעד העתידי – הסעות, סדר יום, כמות מבוגרים, נתיבי נסיעה ומילוט. אם זו הדרך להרגע-לכו על זה.
  4. להרגיש – יש מי שפשוט חש את הבלבול , הסערה, כאילו הוא באמצע צונאמי רגשי. זה בסדר.  רק שווה לבדוק כיצד המצב שלכם משפיע על הילדים שלכם. ולברר לעצמכם עם חבר/בן זוג כיצד ניתן לווסת את הצונאמי הזה. לשחרר מידי פעם כדי להמשיך ולתפקד.
  5. עשיה אינסופית – יש מי שמתמודד על ידי פעלתנות (שלא לאמר פעלתנות יתר) מסיעים/מחזירים, מכינים, מתכננים . מדי פעם שווה לעצור ולברר עם עצמכם והילד שלכם , על התחושות לקראת שינויים הקרבים.
  6. מותר להיות רגועים – דאגה אינה מילה נרדפת להורות טובה. זה בסדר להרגיש בכנות שהכול בסדר. לחוש בנוח על החוף  ולהנות בשלווה מהחופשה.

מעברים הם חלק מהחיים. הצונאמי הרגשי וגלי החום יעברו (לא בקרוב) ויתחלפו . קבלו אותם בהבנה. נסו לתפוס מרחק מדי פעם ולהיות אופטימיים. כידוע " צפיות מגשימות את עצמן".

שיהיה לנו חופש קסום.

 

 

 

 

פורסם ב חופשות ע"י iritbenhaim ביוני 28th, 2012.

השאר תגובה