תצאו כבר מהמים!!!!

שמש, קיץ ובריכה. בשילוב שלגונים וחברה נעימה – נשמע כמו מתכון לגן עדן.

כרגיל לא הכול זורם כמו מים בבילוי הזה. כמה פעמים אמרתם" עכשיו יוצאים!!" בטון סמכותי ורציני. ומה שקיבלתם היה שפריץ של מים/צחוקים/התמהמהות. בקיצור  יש צרות בגן עדן. מה עושים?

1. הבנה שהנושא הוא ענין של גבולות. אז קודם כל נגדיר לעצמנו כמה פעמים אנחנו מוכנים להזמין לצאת מהמים ומה ההשתמעות אם לא….

2.  תיאום ציפיות והסבר – נחליט עם עצמנו מה עושים לגבי זמני כניסה ויציאה מהבריכה. בבית או בדרך לבריכה נסביר את הכללים כך שכולם שמעו ומבינים. הבילוי בבריכה אמור להיות הנאה לילדים ולהורים. חלק מההנאה שלנו היא שכשאנחנו מחליטים שהגיע הזמן ללכת-הולכים. כי אנחנו מבוגרים ויש לנו שיקולים נרחבים ולא רק הכייף (ישיבה בערב, תינוק שכבר צריך ללכת לישון, עיפות כללית, חברה מעצבנת שבדיוק הגיעה לבריכה).

הודעה מראש – חשוב להכין את הילדים ולהגיד "עוד 5 דקות יוצאים מהמים". זה בסדר שהם יתחילו לקטר. זו זכותם . עם זאת , אתם ההורים ולכם סמכות ההחלטה.

3.  זה קיץ– כלומר יש התרופפות של כללים ויותר בדיקה. שווה להרחיב את גבולות המותר/אסור. ולהקפיד היכן שנראה לכם מאוד חשוב כמו כללי זהירות.

4. גלידות – המעדן הקריר והנפלא הזה עושה לנו חור בכיס כל קיץ. אבל בריכה הולכת עם קרטיבים וכדומה. שוב, החלטה שלנו מה אנחנו מרשים (למשל רק 3 פעמים בשבוע; שלגון רק בשבת;רק ארטיק קרח;כל גלידה עד מחיר של 8 שקלים) . המסגרת מסיעת לנו בכמה מובנים: א. קודם כול בריאותית. הגלידה משמינה ופוגעת בשיניים. ב. זה פשוט יקר. למידת ערך הכסף והשוואת מחירים חשובה. ג. לא נצטרך להחליט בכל פעם מחדש. המסגרת הקבועה שומרת עלינו. החלטנו , הסברנו לילדים. מזכירים את הכלל בדרך לבריכה ובשאר הזמן מבלים.

5. שותפות – כדאי לשתף את הילדים בתחושות שלכם. לשוחח כל המשפחה על כללי התנהגות בבריכה, על קניית גלידות וביחד לקבל החלטה.

תבלו ותהנו כמה שיותר. שחיה נעימה.

 

פורסם ב מכתבים להורים, קיץ ע"י iritbenhaim ביולי 12th, 2012.

השאר תגובה