זמנים חופשיים

בקיץ , שום דבר הוא לא כרגיל. 

המתבגרים הופכים לילה ליום. הצעירים הולכים לקיטנות שנמשכות בדיוק, אבל ממש בדיוק רק חצי יום ובשאר הזמן אנחנו מאלתרים.

הקטנים יותר הולכים לקיטנת הצהרון ופצפונים נותרים בשגרה מבורכת. בכל מקרה כולנו מושפעים מהתוספת של אור יום. הערב נעשה ארוך, יש יותר מהכול: שלגונים, פעילויות מים, נסיעות, חול, עקיצות, שינויים בסדר היום/ערב. בואו נעשה קצת סדר:

  1. שלגונים – קבלו החלטה כמה בשבוע, מאיזה סוג , על חשבון מי? (דמי כיס, הורים). מתבגרים יכולים להשתמש בתקרת סכום שנקבע במזנון של הבריכה/מכולת. לקטנים יותר אנחנו מחליטים. בואו נשבור "פרה קדושה" לא כל בילוי בבריכה מחייב שלגון. לפעמים מספיק אבטיח קר.

  2. נסיעות– "עוד מעט נגיע" ממש לא מרגיע, לא עוזר ולא מקל על המצב. ובנוסף , לרוב כשאנחנו כבר יוצאים לחופשה משפחתית גם כל עם ישראל יוצא=פקקים. לגדולים שימו טיימר בסמרטפון, צינו את השעה המיועדת להגעה. לצערים יותר , ציינו תחנות או נקודות ציון שתעברו: צומת, חנות, מאגר מים. תמדדו את הזמן במספר שירים, במשך של סרט DVD , תכינו משחקים לדרך. אמירות עמומות כמו "תיכף "  "בקרוב" לא מודדות זמן. 

  3. ים /בריכה – זה כייף, רטוב ומעייף ילדים. כשרוצים לצאת ממאגר המים חשוב להתריע מראש. הפעם מתאים להגיד "עוד מעט מסימים". לתכנן: נעשה הפסקת פרי, תכנסו שוב למים ואז אקרא לכם". 

  4. שינויים – שינויים זה כייף גדול, בעיקר לגדולים. אבל המשפחה שלנו  היא גדולה ויש בה מגוון גילאים. בואו נכבד את הצעירים שזקוקים ליותר הכנה לקראת ובמהלך שינוי. ואולי יגיבו באופן לא ממש צפוי-בכי, התפרצות זעם. או סתם עיפות.

  5. תכנון – הכינו טבלה ובה תוכניות עתידיות (אם אפשר, למשל: בוקר בקיטנה, ערב בריכה. יום ובו הולכים לאכול אצל השכנים, סרט….) הטבלה מרגיעה, מאפשרת דיאלוג. הצעירים יכולים פשוט למנות ימים עד לשבת בריכה או ליום בבאולניג. 

  6. אמפטיה – לצורך שלנו ל"התפרע" בחופש :לא תמיד להכין ארוחת ערב מזינה, למשוך עוד חצי שעה בבריכה. לצורך של הגדולים בשינה עמוקה ולבסס לעצמם תחושה של חופש על ידי שינה בבוקר ורביצה כל היום. אמפטיה לקטנים שהשינויים לפעמים "משגעים" אותם. 

מזמינה את כולם להציץ בפוסט ישן שעוסק בפעילויות בריכה. תחת קטגוריה קיץ.

   בילוי נעים. אני כאן להתיעצויות עירית

פורסם ב הנחיה למשפחה, קיץ ע"י iritbenhaim ביולי 11th, 2013.

השאר תגובה