מישהו לסמוך עליו

השבוע פגשתי את המחנכת החדשה של הבן שלי. ומה שהעסיק אותי היה האם אפשר לסמוך עליה?

האם היא תדע ליצור איתו קשר? האם תסייע במעבר לחטיבה? האם האפשר לסמוך על המילה שלה?

כשאנחנו לפני מעברים, יש בנו חוסר וודאות, סימני שאלה. התחושות הללו לא נשארות רק בנו, הן נודדות כמו אדוות מים ונוגעות בסובבים אותנו.

כמה מילים על לסמוך:

1. סמיכות– מי שקרוב אלינו פיזית, רגשית, תפיסתית , קל לנו, יותר , לסמוך עליו. על חבר, קרוב משפחה, מישהו שגדל איתנו…בואו נקרב אלינו את המחנכים והמורים של ילדינו. נשוחח איתם בגובה העינים, נכבד כדי שיכבדו אותנו. נשתף כמה שיותר, ונבקש עזרה ותמיכה במידה. באופן זה נוכל להפוך מחנך או מחנכת שהיה לנו קשה לסמוך עליהם, לקרובים ושותפים. ואם זה קשה עם המחנכת אז לגייס עוד גורמים בבית הספר. חשוב לא להיות לבד במצב של קושי. חשוב למצוא סמיכות וקירבה לדמות אחת לפחות.

2.  מסך – הצד הנגדי ל"לסמוך" ול"סמיכות" הוא המסך. לפעמים אנחנו מורידים מסך במהירות. לא נותנים סיכוי והזדמנות שניה. לילד שלנו שהמחברת שלו בבלאגן (ואז אנחנו משתלטים לו על הארגון, או פשוט כועסים) למורה שלא הקשיב, או לא הבין, או אינו מודע ולא מכיר עולם של מורכבויות שאתם כבר "שוחים" בו. הורדת המסך יוצרת קיר בילתי עביר. שיתוף הפעולה בחינוך הילדים שלנו הוא הכרחי. בואו לא נוותר על המחנכים, על בית הספר , על היכולת של ילדינו ועל עצמנו .

3. לסמוך – בואו נשלח את הילדים שלנו לבית הספר, לגן, לפעוטון, (לאוני' ) במסר שמגלם אמונה ביכולת. שאנחנו סומכים. סומכים עליהם שיתמודדו, שיגלו דברים חדשים. שביחד נמצא חוזקות חדשות. בואו נאפשר לנו, כהורים, לסמוך על עצמנו שנדע לנשום עמוק. שלא נתמוטט מקשיי פרידה, אלא נאפשר לילד שלנו להסתגל. נסמוך על עצמנו שנדע לחבק את התלמיד החדש וננשום איתו את ההצלחות והקשיים. לא תמיד צריכות להיות לנו תשובות ופתרונות. לפעמים אנחנו צריכים פשוט להיות שם. וכן, אנחנו יכולים.

שתהיה לנו שנה טובה, מלאה בחוזקות ואופטימיות.

 מילה טובה מחוללת שינוי הרבה יותר גדול מ-20 הארות בונות.

פורסם ב הנחיה למשפחה, מעבר לכתה א ע"י iritbenhaim באוגוסט 23rd, 2013.

תגובה אחת ל“מישהו לסמוך עליו”

  1. גנית בג'איו הגיב:

    עירית, כרגיל כיף לקרוא את הפוסטים שלך. מה שבטוח- אני סומכת עלייך..

השאר תגובה