טיפ משחק לימים קרים – קלאס

בימים קרים כמו אלו שממש כבר כאן, אנחנו מתכנסים בבית. בין שנאהב את זה ובין אם לא.

ילדים צעירים הינם יצורים קסומים ונוטים לתנועה. המציאות הביתית צריכה לאפשר להם את התנועה, באופן שישאיר אותנו בקו השפיות-קלאס.

אז חפשו את סרט המסקנטייפ או שתאלתרו משהו אחר וקדימה לקפוץ. 

למה קלאס?

  1.  זזים. זה בריא ומאפשר פורקן מוטורי.

  2. משחק זה כייף בהגדרה. חשוב לעשות כייף!!!!

  3. לומדים לקפוץ. הקפיצה חשובה להתפתחות. התנתקות מהקרקע וחזרה. אפשר ברגל אחת ואפשר להתחיל בשתיים. ילדים צעירים צריכים עדין ללמוד את המיומנות של קפיצה בשתי רגליים צמודות. רק אחר כך קפיצה על רגל אחת.

  4. רצף- לומדים את רצף ההתקדמות במסלול. רצפים חשובים לחיים: רצף של סדר יום, רצף של תורות במשחק, רצף של מילה, משפט, סיפור. רצף של תרגיל חשבוני. כן הכול קשור. כל אחד לומד רצף באופן אחר.

  5. ספרות/אותיות – ניתן להוסיף ספרות וללמוד אותן, להכיר את רצף המספרים. ניתן להחליף ספרות באותיות וללמוד להכיר אותיות. כן, גם אותיות באנגלית.

  6. ויסות עוצמה – כאשר משליכים אבן/שקית עדשים אל המטרה בקלאס יש צורך להפעיל מספר מיומנויות. יש אומדן מרחק ובהתאמה ויסות של עוצמת הזריקה. כמה כוח עלי להפעיל על היד כדי לזרוק אל המשבצת הנכונה. 

  7. שיתוף של המשפחה. זהו משחק שבו ילדים בגילאים שונים יכולים להשתתף ביחד. 

  8. יצירתיות – ניתן לצייר קלאס בהמון דרכים. אפשר להכין דגם אחד . להסיר אותו ולתת לילדה הגדולה להמציא משהו חדש ואז לאחיה הצעיר. כך נוצרת מעורבות והשתתפות. תחושה של עשיה ויצירה. 

  קחו הרבה אוויר השמש תחזור עוד לפני שנשים לב… 

עירית


פורסם ב טיפים, ימי גשם, משחקים ע"י iritbenhaim בדצמבר 10th, 2013.

השאר תגובה