שנת לימודים חדשה מתקרבת


זה תכייף נגמר, החופשה. נכון שכרגע כל מה שמעסיק הורים הוא " איך אני שורד את השבועות הקרובים". ויש מין מחול לוליינות שבו משתתפים הורים, סבים ומיני תעסוקות שעוזרים להעביר את הזמן. אבל…כדאי להרים מעט את הראש ולתכנן ולהתכונן לבאות:קלאס-1
  1. לקחת זמן לחשוב על המעבר המתקרב.  מה המשמעות שלו מבחינות רבות. מה זה עומר עלי שיש לי ילד/ה  בגן /כיתה/חטיבה. מה ההשלכות לגבי חינוך הילד, ההכרה בגדילה שלו, בשינוי. אולי כדאי לתת דגש על תחומים חדשים, לשחרר הגבלות וליצור כללי משפחה והתנהגות חדשים. ייתכן ויש צורך לעדכן שעות הליכה לשינה, שינוי הרגלים של חלוקת תפקידים בבית. ילד גדול יכול לעשות עוד דברים, מעבר למה שנדרש ממנו בעבר.  לתת יותר עצמאות.
  2. תכנון מעשי– להתחיל לחשוב על שעות הפעילות של בית הספר/גן מי מלווה, מי לוקח ומחזיר. ארוחות. זמני חוגים. אולי אני כהורה צריך למצוא עזרה ולהתאים אותה לשעות הפעילות החדשות של ילדי.
  3. שיחה עם הילדים– לאחר שאנחנו כהורים עשינו חשיבה, כדאי לשוחח עם הילדים על השינוי, על המעבר. להתחיל לפתוח את הנושא, להתיידד איתו. יש ילדים שחוששים, יש ילדים שלא רוצים במעבר ויש מי שמחכה בקוצר רוח.  חשוב שנהיה רגועים. ילד שחושש מהמעבר והשינוי -חשוב לשוחח על כך. לא להתעלם. בכל מקרה , גם עם ילדים ששמחים עם השינוי, חשוב להציף גם אפשרות לקושי: שעורי בית, מורים חדשים. ותמיד לשמור על אמונה ביכולת של הילד להתמודד ולחזק את הנוכחות שלנו כהורים שתמיד נמצאים כאן לעזור.
  4. שינוי הוא דבר מבורך. א. מכירים דברים חדשים ויוצרים גמישות חדשה. ב. התמודדות עם קושי היא דבר מחזק ומשפר את הדימוי העצמי שלנו כבעלי יכולת. 
פורסם ב בית הספר, הנחיה למשפחה ע"י iritbenhaim באוגוסט 15th, 2014.

השאר תגובה