מה ללבוש? ימים מבלבלים של סתיו ושמש

הימים הללו, ימי סתיו.  בין שמש לגשם. יוצרים הרבה ויכוחי בוקר סביב התלבשות.  כפכפים בין השלוליות, מגפיים ומטריות דווקא כשהשמש זורחת.
עד שיוצאים מהבית, אנחנו כבר בוערים מרוב ריבים. אז לכל מי שמתלבט הנה כמה טיפים.1_164718084
  1. בחרו את העיקר– בואו נתווכח רק על מה שהכרחי ונחסוך במילה "לא!". אם יש שמש בחוץ, עדיין מותר לנעול מגפיים ולסחוב מטרייה. יש ילדים ששונאים להירטב (כן, יש כאלה) או שחוששים מהגשם. הרעש של הרעמים מלחיץ אותם. החזקת המטרייה עשויה להפיג חששות. ולהפך: קר בחוץ ולא רוצים להיפרד מחולצה יפה וקצרה. אז מניחים אותה כשיכבה שנייה על חולצה ארוכה יותר, שומרים אותה בתיק שהולך עם הילד לכיתה/גן.
  2. תכנון– ערב קודם כדאי לשוחח על מזג האוויר ולחשוב אילו בגדים מתאימים למזג האוויר הצפוי. הניחו את הבגדים על כסא בחדר שינה ובבוקר אין צורך במילים.
  3. עקביות והחלטיות– שוחחתם עם הילד בערב הקודם וביחד יש החלטה על בגדים , בבוקר לא פותחים את הדיון אלא לובשים את מה שהוחלט. אולי זה קשה בתחילה אבל כדאי להתמודד.
  4. תנו לבחור! – המיומנות של בחירה היא מיומנות חשובה. הילד לומד לוותר, לתכנן, למצוא את העדפות שלו. עם זאת, במקרים רבים, בחירה פתוחה ורחבה, גורמת לבלבול. תנו לילד 2 אפשרויות והצמדו אליהן. באופן זה, תוכלו לוודא שהבגד מתאים לאקלים.
  5. תבינו אותי?!- הסתיו הוא עונת מעבר. כשמה כן היא.  זהו מעבר מחפצים ובגדים שאיפינו את תקופת הקיץ למשהו אחר. יש ילדים ואנשים שהמעבר קשה להם. קחו קצת זמן להסתגלות.images (10)
  6. אבדות קרב– בעונה זו, הבגד העליון יוצא בבוקר מהבית, אולם לעיתים שוכח את דרכו חזרה. ייתכן שיש לו בעיית התארגנות. קנו בזול! וקחו בחשבון שלוקח זמן להתרגל לחזור הביתה כשיש 28 מעלות ולהחזיק ביד סווטשירט ארוך.
  7. בריאות– הם לא יהיו חולים כי באו בסנדלים לבית הספר/גן. ילדים נמצאים בתנועה ומתחממים יותר מאיתנו שיושבים במהלך יום עבודה. תנו להם להרגיש את הטמפרטורה וללמוד מה מתאים.

    שיהיו לנו ימים יפים.

פורסם ב הנחיה למשפחה, ימי גשם, מכתבים להורים ע"י iritbenhaim בנובמבר 2nd, 2014.

השאר תגובה